logo

4 טעויות בעיצוב הבית שתוכלו להימנע מהן אם תעבדו עם מעצבת פנים

כמו כל ישראלי טוב, גם אתם מחפשים דרך לחסוך בהוצאות כדי לסיים את החודש עם פחות מחנק?
אנחנו אומנם מבינים אתכם, אבל עדיין חושבים, שהניסיון לחסוך כסף על-ידי שתקחו על עצמיכם את משימת עיצוב הבית במקום להיעזר באשת מקצוע יכול לעלות לכם ביוקר. קבלו רשימה של כל הטעויות שאתם צפויים "ליפול" בהן אם תעצבו את הבית בכוחות עצמכם או שתוכלו לחילופין להימנע מהן אם תחליטו לשכור שירות של מעצבת פנים בתל אביב.
 
טעות מספר 1: מטבח לא פונקציונאלי, עמוס במכשירים, שאין בו מקום לבשל
במאה ה-21, שהיא מאה טכנולוגית ואלקטרונית, קשה להימנע ממכשירים חשמליים במטבח.
מכונת הקפה, הקומקום, מערבל המזון, מכונת מי עדן, המקרר, הדיפ פריזר והטלפון האלחוטי- אם המטבח הוא יחסית קטן, אפשר בקלות למכשר אותו לדעת, כך ששטח העבודה שיישאר לכם לעבודה יהיה קטן מידי.
מיותר לציין שמטבח שלא נוח לבשל בו לא מממש את המטרה שלו, וחבל.
באמצעות עבודה עם מעצבת פנים תוכלו לבצע תכנון נכון כך שהמטבח ישרת אתכם לתפארת.
למידע מלא: מטבח גדול בדירה קטנה.

טעות מספר 2: שילוב מועט של שטחי אחסון
שטחים ופתרונות לאחסון הם הא'-ב' של עיצוב נכון. אתם לא צריכים להיות אגרנים אובססיביים כדי להזדקק לשטחי אחסון, כמו: ארונות, מגירות, מדפים נתלים, קופסאות וכן הלאה. מהלך החיים מזמן לנו לא מעט חפצים ופריטים שנדרש מקום הולם וראוי כדי לאחסנם. העניין הוא, שהדייר הממוצע לא תמיד מעריך נכון כמה שטחי אחסון הוא צריך, ובסיומה של עבודת העיצוב הוא עשוי לגלות שאין לו מקום למחצית מהתכולה שלו. עבודה עם מעצבת פנים תמנע מכם את הטעות הזו. אשת מקצוע מנוסה תדע ליצור לכם פתרונות אחסון אופטימאליים והיכן למקם אותם.

טעות מספר 3: הערכה לא נכונה של התקציב
זוהי אחת הטעויות הנפוצות ביותר של דיירים כאשר הם מחליטים לעצב בעצמם את הבית.
כך קורה, ששלד הבית נראה מושקע, האריחים הורסים, הריצוף מהפנט, אבל אין כסף להחליף את מערכות הישיבה הישנות בסלון, שכבר מזמן מזמן אבד עליהן הכלח ושנראות בלויות ומרופטות.
כדי שזה לא יקרה, רצוי להיעזר במעצבת פנים, שאחד מתפקידיה הוא גם לתת הערכה מדויקת של העלויות הכוללות של תהליך העיצוב. אם בכל זאת תחליטו לעצב בעצמיכם, מומלץ מאוד להוסיף כ--20 אחוזים לתקציב המקורי.

טעות מספר 4: להעדיף טרנדים על פני טעם וסגנון אישי
טרנדים זה חשוב, אופנות הן דבר נהדר, אבל הללו מתחלפים מאוד מהר, והבית, לעומת זאת, לא אמור להתחלף במשך שנים. כלומר, אתם אמורים להישאר עם העיצוב המון שנים, וחבל ללכת שבי אחר טרנד, שגם יכול לפשוט תוך חודש את הרגל, ושהוא גם לא בהכרח מתאים לצרכים שלכם ולפעמים גם אינו פרקטי מספיק. ה סלון עור של השכנים נראה לכם אולי מהמם, אבל אם אתם מעדיפים קו וינטג' או לא מרגישים טוב עם סלון מעור כי אתם טבעוניים- לבית שלכם זה לא יתאים. אם ראיתם במגזין חלון ענק במטבח, ואתם גם רוצים כזה, כדאי לחשוב פעמיים אם זה מתיישב עם הנתונים של הבית שלכם, כי חבל לתכנן פתח גדול במטבח שיפנה בסופו של דבר לצנרת של הבניין ממול.

גרים במרכז? כל הסיבות מדוע כדאי לעבוד עם מעצבת פנים במרכז.