logo

עיצוב פנים עם נגיעות של רומנטיקה

למה כדאי להכניס את הרומנטיקה הביתה ואיך לייצר אווירה אינטימית בחדר השינה?

עיצוב פנים לא חייב להיות רק פרקטי, אסתטי ונקי, אפשר ורצוי להכניס קצת נגיעות של רומנטיקה. לא מדובר בעיצוב פנים חם שנותן הרגשה ביתית אלא ממש באלמנטים שנותנים תחושה רומנטית ומחזירים את החשק לחיים. 

למה כדאי להכניס רומנטיקה לעיצוב פנים?

לרוב כשאנחנו חושבים על קווים או סגנונות לעיצוב פנים הבית אז הדברים הראשונים שנבקש לעצמנו יהיו פרקטיות ונוחות, ניקיון וסדר וכל מה שהופך את חיי השיגרה הביתיים לקלים, נגישים ונעימים. בדרך כלל נוסיף קצת חמימות בעזרת צבעים, טקסטורות, חיפויים, משחקי אור וכדומה אבל מה עם להחזיר את החשק לתוך חיי השיגרה? בואו נודה בכך, היום יום יכול להיות משעמם ועד מתיש במיוחד, לכן, רגע הכניסה לבית הוא גם הרגע להכנס לשלווה ולנקות את הראש מטרדות היום. בעזרת עיצוב פנים אפשר להפוך את הבית לרומנטי ולהחזיר את "הטעם והצבע" לסוף היום. עיצוב פנים רומנטי יכול להתאים במיוחד לחדר השינה. 

חדר שינה בעיצוב פנים רומנטי

חדר השינה הוא המקלט האינטימי של בני הזוג, מקום המפגש האישי, שמתרחש מידי יום ולכן, גם המקום שמעניק את ההזדמנות לרגעים של רומנטיקה ואהבה. עיצוב פנים רומנטי מצריך תחילה לפנות את המרחב, בכדי שניתן יהיה להכניס את האווירה הרצויה וזה אומר לעשות סדר בערמות בגדים, להוציא שידות שאינן בשימוש, חפצים, ספרים וכל מה שהצטבר במשך שנים בחדר ההורים. את הקירות רצוי לצבוע מחדש בגוונים בהירים, כגון גוון שמנת עדין שתמיד ייתן את החמימות הרצויה. כאשר הבסיס מוכן אפשר לגשת לפרטים הקטנים של עיצוב פנים חדר השינה. 

המיטה 

אזור המיטה הוא אחד החשובים כשזה מגיע לרומנטיקה ולכן עיצוב פנים רומנטי חייב להתייחס בכובד ראש לאזור זה. יש להקפיד על מרקמים נעימים ורכים, החל מכלי מיטה בגוונים של לבן, חום בהיר וזהב, שנותנים את הטון הקלאסי, רצוי מבדים של סאטן או מאה אחוז כותנה לתחושה נעימה ורכה ועד לכילה שתלויה מעל התקרה ומכסה על אזור המיטה. עיצוב פנים רומנטי עושה שימוש בבדים ומרקמים כדי להכניס את האווירה הרצויה ולכן גם רצוי להוסיף שפע כריות מפנקות באותם הגוונים. מיטת פאר, סדינים מפתים ואווירה אינטימית עושים חשק לצלול פנימה ולהתפנק וזו כבר התחלה טובה לערב רומנטי. אלמנט נוסף לחיזוק עיצוב פנים באזור המיטה הוא כמובן תאורה נכונה וכאן מומלץ לבחור בתאורה נסתרת או שקועה, בגווני צהוב, שמשאירה מקום לסודות ומייצרת מרחב תחום. 

סגנונות עיצוב פנים רומנטיים לחדר השינה

גם כשזה מגיע לחדר שינה ורומנטיקה, כדאי להתחיל מבחירת קו עיצובי. עיצוב פנים אחיד עם מטרות ברורות, גם יביא לתוצאות מושלמות. ניתן לבחור בסגנון עדין ורגוע, למשל בעזרת עיצוב פנים בגווני ורדרד. במקרה כזה עיצוב הפנים ה"ורוד" צריך לבוא לידי ביטוי גם בצבעי המצעים, הוילונות ואפשר להוסיף טפט עם נגיעות ורודות על אחד הקירות. חשוב לשמור על טקסטורות זורמות ורכות בבחירת האלמנטים והאביזרים. עיצוב פנים לחדר שינה רומנטי אבל קלאסי יותר יקבל את גווני השחור, לבן אפור. ניתן להתחיל מריצוף וחיפוי בחדר המקלחת, הוינטג' יתאים מאוד במקרה כזה. אפשר להמשיך בוילונות בצבע שמנת ומצעים שמדגישים את השחור, לצרף שטיחון שתמיד תורם לאווירה חמה, בגווני אפור כמובן, ולטבל בטפט מאחורי קיר המיטה. רצוי לשמור על קווים נקיים וצורות גיאומטריות ברורות גם בבחירת המרקמים והריהוט. כדאי לזכור להשאיר מעברים ומרחבים פתוחים ככל האפשר ולהעזר בפתרונות אחסון במידה הצורך. המרחב משאיר מקום לקיומה של האינטימיות. 

איבזור חדר השינה הרומנטי

בבחירת אביזרים וריהוט לעיצוב פנים רומנטי, מומלץ לעשות שימוש בחומרים ייחודים, כגון וילונות קטיפה, שמקנים ממלכתיות לחדר השינה ומעניקים תחושה שהם אוטמים את החדר מפני הסביבה החיצונית. שטיחים עתיקים או כפריים, בשילוב מנורת שידת מיטה בסגנון וינטג' יתרמו גם הם לחיזוק עיצוב הפנים הרומנטי, כמו גם שימוש בעץ מאסיבי בריהוט, החל מהמיטה וכלה בכורסא צדדית. מאידך, הברזל בצורות ו"פירזוליו" השונים יכולים לתת לא פחות טאצ' רומנטי אם לא יותר. כאן נכנס כמובן עניין הטעם וכשזה מגיע לעיצוב פנים רומנטי- הטעם יכריע. 

טיפ- מראות בחדר השינה יוצרות מרחב ופתיחות ומאפשרות לבנות את האינטימיות! רוצים עוד טיפים לעיצוב פנים רומנטי? פנו אלינו להתייעצות