logo

מעצבת פנים בשרון עם האפשרויות המעניינות של הדפסים בחללי הבית

התמונות המשפחתיות שההורים נהגו לתלות או להעמיד על השידה, כמו גם תמונות האמנות שהיו חלק מכל בסלון, חזרו למרכז הבית כהדפסים על חומרים שונים לפי בחירה אישית

בשנים האחרונות  החלה לה מהפכת ההדפסים בתוך הבתים כמעט לכל פינה אפשרית. לא מדובר במהפכת טעם או סגנון של ממש, מאחר ובתים מאז ומתמיד אותרו בתמונות אישיות ותמונות אמנות אלא שהטכנולוגיה אפשרה להחליף את המסגרות בהדפסים על גבי  מגוון חומרים והבתים החלו להתמלא בכל הדפס אפשרי, לפי בחירה אישית. לפני שבוחרים הדפס מעצבת פנים בשרון ענת רגב  מביאה כמה מהאפשרויות הנפוצות. 

הדפסים בחדרי השינה

הדפסים ניתן לבצע בכל חלל בבית ומעצבת פנים בשרון מציגה כמה דוגמאות לכך. הדפסים אישיים למשל, כולל תמונות של בני המשפחה, נפוצים בעיקר על ארונות הקיר, החל מדלתות הזזה של ארונות זכוכית בחדרי השינה ועד לדלת עץ בכניסה לחדר. ההדפסים יכולים להתבצע בעיצובים שונים, קצת בדומה למשחקי עריכת תמונות הקיימים היום באפליקציות ובאמצעי הדיגיטל השונים. כך למשל, ניתן לעצב גרפית את תמונות הילדים בקווים שחורים של תווי הפנים, ללא התמונה המלאה ולהדפיס על גבי דלת חדר השינה שלהם. עוד הדפסים נפוצים בחדרי השינה הם איורים או תמונות על גבי וילונות. אם פעם היינו בוחרים הדפס מתוך מלאי קיים אז הרי שכיום ניתן לבחור כל תמונה שעולה על הדעת -אימיג'ים שונים-שניתן למצוא במגוון רחב של אתרים על גבי חומרים שונים כגון פלטות עץ, ברזל, זכוכית את מדבקת טפט. וניתן לעצב כל תמונה אישית שבוחרים באפקט וגוון לפי טעמנו. נפוץ מאוד השימוש ב הדפסים על גבי טפטים לקירות בחדרי השינה – פתרון עיצובי שאינו דורש השקעה כלכלית כבדה ועושה עבודה מדהימה לעיצוב החלל . מעצבת פנים בשרון עושה שימוש בטפטים מודפסים כחיפוי קיר, אשר מוסיף עניין ומחזק את האמירה העיצובית, זה יכול להיות תמונת נוף מסויימת, ציור מיוחד או תמונה משפחתית אהובה, הכל אפשרי והשמים הם הגבול בבחירת הסגנון. חדרי שינה הם גם לרוב החלל שיכיל את המראות הגדולות בבית וגם כאן, ניתן לבצע הדפסים על גבי ארון הקיר או במדבקה על קיר. כמובן שבמקרה הזה ההדפסים יהיו זעירים יותר, כדוגמת סמל או אות, שיאפשרו למראה לשמש בתפקידה המקורי אבל הכל אפשרי. באשר להדפסי דמויות נערצות על גבי חיפויי ארון או קיר בחדרי ילדים, כאן כדאי לחשוב צעד אחד קדימה, למקרה שיום אחד הילדים יחליטו שאותה דמות כבר לא אהובה עליהם במיוחד.  

מעצבת פנים בשרון עם טיפים להדפסים בסלון ומטבח

דלתות וארונות מטבח הן אופציה מקובלת לביצוע הדפסים. לרוב ההדפסים שיבחרו יהיו פחות אישיים ותפקידם יהיה ליצור אווירה. כך למשל, הדפסי נוף, פרחים ואמנות מקבלים מקום על גבי דלתות ארונות המטבח, המקררים מקבל חיזוק אחורי, בדמות הדפס על אריחי זכוכית. מעצבת פנים בשרון  ממליצה לאוהבי ההדפסים להימנע מעודף הדפסים בחללים. ההדפס יכול להיות נקודתי, על דלת ארון אחת או מקרר אבל ריבוי הדפסים וצבעים יהפכו את המטבח והסלון למקום רועש ומצועצע, מה עוד שכדאי לזכור תמיד שתמונות הן לרוב דבר שמתישהו נמאס. להבדיל מתמונה ממוסגרת שניתנות להחלפה בקלות יחסית, הדפסים על רהיטים לא מחליפים בכזו קלות, במיוחד כשמדובר בעלויות ייצור גבוהות. מעצבת פנים בשרון מציינת שכיום ניתן להטמיע גרפיקות על סוגי חומרים שונים, ביניהם חיפויי זכוכית, עץ, פרספקס, מתכות ואפילו עור. למשל, אהיל של מנורה עומדת או תיבת עץ בסלון, יכולות לקבל טוויסט עם הדפס של אביזרי רטרו, גרפיטי, משפט משיר או ציטוט אהוב, שיחזקו את הסגנון העיצובי של הבית. גם כאן, לא מומלץ להעמיס ואם למשל, בוחרים הדפס על גבי פרקט, כתחליף מעניין ויוצר אווירה לשטיח, אז כדאי לתחם אותו ולהגביל בשטח. פרקט שעל כל שטחו בוצע הדפס, יכול להימאס מהר מאוד ויותר מכך, כל המוסיף- לפעמים גורע. מעצבת פנים בשרון מציעה שההדפסים יהיו אביזר משלים ומחזק לעיצוב ובעיקר שלא יכבידו על העין וימשכו את כל תשומת הלב. אחרי הכל, אתם מעצבים בית ולא גלריה ובהתאם האווירה, ההרמוניה והמיקוד צריכים להיות פרקטיים ונעימים. 

הדפסים בחדרי שירותים

הדפסים על גבי אריחים הם אחת הדרכים להכניס את הצבע והאמירות העיצוביות לחדרי המקלחת והשירותים. מעצבת פנים בשרון מסבירה שמקובל בעיקר לעשות שימוש באריחים מודפסים על גבי חיפוי קירות ורצפה. הטכנולוגיה מאפשר לבצע הדפסי טקסטורה על גבי אריחי גרניט פורצלן, כך שהתמונה תהיה עמידה לאורך זמן. כמובן שאפשר לבחור הדפסי נוף, אישים ושירים גם כאן אבל מעצבת פנים בשרון, ממליצה לא לצמצם ולשבור יותר מידי את המרחב, המצומצם ממילא, של החדרים הקטנים. בין ההדפסים והמדבקות הנפוצות, ניתן למצוא מגוון רחב של סגנונות עיצוביים, לרוב בצורת פסים או משבצות בגווני הלבן-שחור או צורות עגולות בגוונים רגועים של תכלת-לבן- ורוד עתיק אבל גם כאן ישנם את הנועזים שבוחרים בהדפסים צבעוניים או בטקסטים מעוררי השראה.