logo

מעצבת פנים במרכז, ענת רגב, מעצבת לובי יוקרתי ונותנת דגשים לתכנון הכניסה לבניין

הלובי הוא הכניסה המרכזית לבניין, הפנים שלו, שמשדר גם אמירה על הדיירים ואורח חייהם. עיצוב לובי נועד להעביר את האמירה הזו ו לאפשר כניסה נעימה לבניין. מעצבת פנים במרכז ענת רגב, יוצרת כניסה נוחה מזמינה ופרקטית לבניינים, עם דגש על אסטטיקה ויופי, שבמקרה הזה הוא כמעט חזות הכל . 

מעצבת פנים במרכז עם לובי בסגנון יוקרתי 

אדריכלים ומעצבים שמים את ליבם ללובי, לא פחות, אם לא יותר מעיצוב הקומות הפנימיות. כניסה ללובי היא הכניסה הראשונה לבית הדיירים, החלל הראשון שבו מתקיים מפגש של העין, שיוצר סקרנות לעתיד לבוא בתוך הקומות והדירות עצמן. הלובי, להבדיל מהדירה, צריך לשקף מגוון רחב של טעמים ושימושים ולכן מעצבת פנים במרכז ענת רגב, עושה שימוש בסגנון המודרני, הפרקטי, הפונקציונאלי והמתאים ביותר למרבית סגנונות האדריכלות החדשה. כך למשל, בעיצוב לובי בבניין חדש, בחרה מעצבת פנים במרכז לחפות את הקירות באריחי גרניט פורצלן מיוחדים, אשר משלבים מספר גוונים וגדלים שונים. בחלל הלובי שולבו גופי תאורה מגוונים, שקועים ותלויים מהתקרה, ליצירת אווירה ומשחקי אור וצל, שתורמים גם לאווירה ולתחושת האסטטיות והניקיון העיצובי. על קיר מרכזי עשתה שימוש מעצבת הפנים במרכז במראות, שפותחות את החלל ומוסיפות עניין. החלל עצמו נשאר פנוי למעבר ועציצים בתוך כדים מלבניים בצבע לבן, הוצמדו לקירות מרכזיים על מנת להוסיף צבע וליצור כניסה נעימה ומתונה מהסביבה החיצונית אל הבניין.   התוצאה היא לובי אסטטי, מרווח, פרקטי לתחזוקה, מעוצב מחומרים עמידים לטווח ארוך ותחושת חמימות, לצד ניקיון ובוהק. 

דגשים לעיצוב הלובי 

  1. הלובי הוא חלל אחד גדול, המורכב מפרטים אשר במכלול יוצרים חזות אחידה אחת. על מנת לנצל את החלל היטב וליצור מראה אחיד, מיוחד ואסטטי, בעל אופי ועצמאות עיצובית, יש לשים לב לכל פרט, לדאוג לקשר בין הפריטים ו"לתקשורת" ביניהם. כך למשל, מעצבת פנים במרכז בוחנת את השילובים האפשריים בין אריחי הקירות לרצפה, במכלול היבטים של צבע, טקסטורות, מרקמים וחיתוכים גיאומטריים. זהו רק פרט אחד בתוך עיצוב לובי אבל גם כאן האפשרויות הן בלתי נגמרות. אפשר להחליט שכל הקירות יחופו בחיפוי אחיד או בשילוב של חיפוי אריחי גרניט או שיש בשילוב חיפוי עץ בחלק מהקירות, וכן הלאה. החומרים עצמם נבחרים בקפידה ויש מגוון אפשרויות, דוגמת חיפוי עץ, אבן, חיפויים תלת ממדיים או אחרים וכל בחירה שהיא תשפיע על המראה הכללי. 
     
  2. פרט נוסף הוא האלמנטים העיצוביים בלובי, שגם צריכים לדבר עם הסגנון העיצובי וגם צריכים לתרום לו. לא סתם אומרים שהסוד נמצא בפרטים הקטנים וכשמדובר בחלל אחד גדול, כל פרט בולט לעין. מעצבת פנים במרכז ענת רגב, מציינת שאלמנטים נפוצים ללובי הם צמחייה, גופי תאורה, מראות ותמונות. חשוב לא להכביד על החלל ולהשאיר אותו פתוח ומואר ולכן כל פריט כזה והמיקום שלו יבחרו בקפידה. כך למשל, צמחיה ניתן להניח בתוך כדי ענק לבנים או אפורים, שמשתלבים עם צבעי האריחים והקירות אבל אפשר גם להוציא צמחייה מתוך הרצפה/חלוקי נחל. מומלץ לשתול צמחים בעלי עלים רחבים, שיוסיפו צבע ואפקט טבעי אבל אפשר גם לבחור צמחים עשויים ממשי שיראו אותו דבר במשך שנים , ישנו מגוון עצום של פרחי משי מעוצבים בשלל סגנונות וצבעים. דוגמה נוספת היא שילוב מראות, שתורמות ליוקרה ולתחושת המרחב של הלובי. גם כאן אפשר לבחור מראה אחת גדולה או לשלב מספר מראות מרחפות או לא, בגדלים ובצורות שונות בקיר אחד. מעצבת הפנים במרכז שמה דגש על התאורה עצמה, כמרכיב משמעותי בעיצוב בלובי. היא יוצרת את האווירה ומכניסה את האור למבנה. כאן חשוב לקחת בחשבון את האור הטבעי שנכנס ללובי, לצד שיקולים של יצירת אינטימיות או פתיחות. ניתן לייצר אווירות שונות, אפילו מהסוג הרומנטי, בפינות שונות של החלל ואין דין תאורה בדלת הכניסה כדין תאורה במרכז החלל או מעל לאלמנט של נוי ויופי.