logo

מה עושים כשהדירה קטנה?

עיצוב דירות בתל אביב: מה עושים כשהדירה קטנה? כמה טיפים שיחסכו במקום

תל אביב היא המטרופולין הישראלי. יש בה הכל, היא ערה 24 שעות ביממה והיא מציעה אינסוף אפשרויות.
זה מסביר מדוע כל כך הרבה ישראליים בוחרים לגור בתל אביב, ולמה העיר צפופה כל כך. בדיוק מהסיבה הזו, רבות מהדירות בתל אביב הן קטנות יחסית. אם אתם גרים בדירה כזו, קבלו כמה טיפים בנושא עיצוב דירות בתל אביב המיועדים לאלו מביניכם שגרים בדירה קומפקטית שאין בה הרבה מקום להתנייד.
כך תהפכו דירה קטנה לדירה גדולה יותר
  1. אם יש לכם מרפסת סגורה, רצוי לחשוב על להכניסה פנימה לחלל הדירה וכך להגדיל את שטח הדירה. אז נכון שאתם תפסידו מרפסת, אבל תרוויחו כמה מטרים מרובעים בהם תוכלו למקם פינת אוכל,או להגדיל את שטח הסלון או את חלל חדר הרחצה.
  2. תכננו חללים "מולטי-פונקציונאליים" שיוכלו לשמש למספר מטרות. לא, הכוונה היא לא שתשנו את פונקצית המטבח, אבל אין שום סיבה שהאי במטבח לא יהפוך לשולחן עבודה שישמש אתכם בערב, כששקט יותר, כדי לסגור כמה קצוות בעבודה למשל.
  3. רצוי לשלב פתחים כמה שיותר גדולים בבית. אור יוצר תחושה של אווריריות, מרחב ותורם להרגשת ערנות, וככל שייכנס לדירה יותר אור טבעי, כך תחושו שהיא גדולה יותר.
  4. בהמשך ישיר לעצה הקודמת שלנו, חשוב לשלב גם באופן מושכל גופי תאורה. בשעות הערב, כאשר לא ניתן ליהנות מאור טבעי, אור מלאכותי שמתוכנן נכון ומאפשר לשחק עם רמות האור והצל יכול לחולל פלאים בדירה.
  5. לחילופין, ניתן ליצור אשלייה של חלל גדול יותר גם באמצעות שימוש נכון בצבע ובאריחים. אריחים גדולים מתאימים לדירות קטנות ורצוי שלא להשתמש בצבעים כהים מידי, שיוצרים אשלייה אופטית של חלל קטן יותר.
  6. כדי שיתפנה מקום רב יותר, רצוי להשתמש בשיטת ה"בילט-אין", שבה המכשירים החשמליים מוטמעים בתוך ארונות או קירות כאילו הם חלק אינטגרלי מהם. מיקרוגל ש"מתחבא" בתוך ארון או טלוויזית פלזמה שתלויה על הקיר-ברגע שלא תצטרכו למקם על הרצפה מדפים או שידות המרחב יהיה משמעותית פחות צפוף.
  7. עיצוב דירות בתל אביב - שהן קטנות במיוחד, חייב לכלול שימוש במחיצות במקום בקירות. בין אם מדובר בקיר גבס חלקי, בקיר זכוכית שקוף או בפרגוד- קיר חוסם את המבט בעוד "חצי קיר" מגבס או קיר מלא מזכוכית, שניתן לראות דרכה, פותחים את החלל ויוצרים תחושה שהוא גדול יותר.
  8. שימוש בדלתות הזזה גם יחסוך מקום משמעותי, מאחר שלא תצטרכו להקצות שטח לפתיחה וסגירה של דלתות. דלת כזו יכולה להיות מאוד שימושית, למשל, בחדר הארונות.
לממש את הפוטנציאל הטמון בכל חלל
זכרו, כי דירה קטנה ולא מספיק מרווחת אינה חייבת להיראות חשוכה, קודרת, צפופה וחנוקה.
לכל חלל יש פוטנציאל, גם לחלל קטן, וכל מה שצריך לעשות הוא פשוט למצוא את הפוטנציאל החבוי בה ולממש אותו באמצעות עיצוב נכון ומדויק המאפשר תכנון מדויק של כל רהיט ופונקציה הנדרשת בדירה.
הטיפ החשוב ביותר שלי אליכם הוא- קחו מעצבת פנים מנוסה שתיקח מידות מדויקות של הדירה, תכין לכם תכניות מפורטות הכוללות את כל הפונקציות הנדרשות על ידכם.
מעצבת פנים תיקח בחשבון את כל האילוצים שישנם בדירה, תבנה איתכם פרוגרמה , תברר איתכם את התקציב שברשותכם ותיקח אותו בחשבון , וכך תתכנן לכם את הדירה באופן שהפוטנציאל הגלום בה יתממש בצורה האופטימאלית ביותר. כך תקבלו לא רק דירה פונקציונאלית, גם תחסכו הרבה כאבי ראש בתהליך, תימנעו מטעויות ותקבלו הכוונה טובה לבעלי מקצוע וספקים איכותיים.
בהצלחה .