logo

לעצב את חדר הילדים שלכם דקה לפני תחילת הלימודים...


חופשת הקיץ זה זמן מצוין להתחיל לתכנן ולארגן  מחדש את חדרי ילדכם.
חדר הילדים בבית הוא בית בפניי עצמו. הוא עולם של מראות וזיכרונות המלווים אותנו לאורך חיינו. זיכרון של מקום אישי, אחים, חברים, לימודים בצוותא.  הוא מלווה אותנו תקופות חיים משמעותיות.
ישנם אפשרויות רבות ומגוונות לעיצוב פנים בחדרי ילדים שלא תמיד כרוכות בהוצאה גדולה. ע"י צבע ודקורציה תוכלו ליצור מקום קסום לילדכם. בדור של היום ילדים חשופים לטלביזיה ואינטרנט, הם מודעים לאופנה, מוסיקה, ומתעדכנים כל הזמן. חשוב להתחשב בטעמם האישי, לתת להם הזדמנות להביא לידי ביטוי את הצרכים והטעמים שלהם לצורך ולעצב את ה"טריטוריה" שלהם.
 
ישנם הבדלים בולטים בקונספט של עיצוב חדרי ילדים לבין עיצוב חדרי נוער.
 
חדרי ילדים- הילדים הם דינמיים ושובבים, לכן פעילותם נפרסת בכל חללי הבית ולא רק בחדרם.
המאפיינים העיקריים בחדרי ילדים הם השינויים המהירים במהלך השנים והפעילויות הרבות המתרכזות בחדר אחד: משחק, אירוח, שינה, צפייה בטלביזיה, הכנת שעורי בית, וקריאה, לכן נדרש תכנון גמיש לטווח ארוך. ע"י לקיחה בחשבון של כל הצרכים יהיה אפשר להגיע לתכנון נכון, פונקציונלי ואסטטי. ארגון של הרהיטים וכל הפריטים הוא משימה לא פשוטה היות ולחדר שטח מוגבל שבד"כ קטן מדיי. לרוב עדיף לתפור מערכת רהוט בהזמנה מיוחדת לפי נתוני החדר. ישנם פתרונות רבים לחדר ילדים קטן כגון, מיטה מוגבהת ותחתיה מגירות אחסנה, כוננית ספרים שאפשר לשלב בה מחשב, ארון קיר ובו נישה לטלביזיה וכו'.  חדר ילדים צריך להיות מעניין, כדי להפוך אותו לסביבה פעילה ומלאה בגירויים אפשר לעצבו בסגנון מסוים, גן משחקים, חדר בהשראת ימאים, חדר נסיכות, חדר בסגנון מבצר עתיק ועוד.
בבחירת רהוט מומלץ מערכת רהוט לטווח ארוך, בעיצוב נטרלי ולא אופנתי מידיי, כך שיאפשר שינויים במראה החדר ע"י צבעי קיר, טקסטיל ודקורציה. קניית מערכת של רהיטים במידות מודולריות מאפשרת חיבורים רבים בקומבינציות שונות. למשל שולחן עבודה שמתחבר לכוננית מגירות וזו מתחברת לשידת טלביזיה המתחברת לארון הבגדים וכו'. מערכת מודולרית יעילה ועדיפה על פרטי רהוט בודדים.
אחסנה פנימית של צעצועים ואביזרים שונים תבליט את הקו העיצובי ותעניק לו מראה נקי ואסטטי.
אפשר לאחסן גם בקופסאות יפות, ארגזי עץ או סלים מקש.
 
חדרי נוער- בשונה לילדים, חדרו של הנער הוא עולמו האישי בו הוא שורץ רוב הזמן. הנער יכול להתכנס, לארח ולהרגיש חופשי. בגיל ההתבגרות מתגבשת האישיות, חווים אהבות ראשונות, עסוקים במראה, בשיער ובלבוש וגם עיצוב פנים החדר הוא דרך לביטויים העצמי.
הנער יעדיף מיטה וחצי, שולחן עבודה מרווח, ארון בגדים גדול יותר ואולי כורסת אירוח או פוף לצפייה בטלביזיה. אפשר לאלתר, למשל משטח עץ גדול הניצב על רגליים מלבנים יכול לשמש לשולחן עבודה, מחשב וטלביזיה ביחד. את המזרן ניתן פשוט להניח על הרצפה.
המיטה אצל הנער היא ללא ספק מרכז החדר, גיל הנעורים מתאפיין בד"כ בשעות שינה רבות, כמו כן המיטה היא גם מקום מפנק שאפשר לצפות בו בטלביזיה, לקרוא ספר, להאזין למוסיקה ואף להכין שעורים. כיסוי המיטה, המצעים והכריות יתרמו רבות לעיצוב ולאווירה.
יש אפשרות לבנות נישות מגבס לאחסון ספרים וחפצים שונים לתצוגה, הנישות יצרו חדר חדשני, נקי ומעוצב. מרתף או עליית גג לא מנוצלת יהיו מקום מצוין לשימוש הבן או הבת הבוגרים. פרטיות מוחלטת לנער ושקט להורים ממוסיקה וחברים. כוון ובדרך כלל החלל הוא גדול יותר מחדר רגיל, החדר יוכל להיות מחולק לאזור אירוח ולאזור שינה.