logo

איך מעצבים דירת קבלן?

מעצבת פנים במרכז, ממליצה לבצע תכנון מוקדם לעיצוב דירה מקבלן, כך שתוכלו להנאות מבית פרקטי ומעוצב  

מעצבת פנים במרכז ענת רגב, בין היתר גם אדריכלית בהשכלתה ובהכשרתה המקצועית, ממליצה להתחיל את תהליך עיצוב הפנים מדירות קבלן, כבר בשלבי הבנייה וכן, לבקש שירותי תיאום שינויים מהקבלן. למה זה חשוב ואיך לבצע את התהליך נכון?

האם ניתן לערוך שינויים בדירת קבלן?

אפשר ורצוי כבר מהשלב ההתחלתי, עוד בטרם חתמתם על החוזה, לבקש לקבל את כל הפרטים. נציגת תיאום שינויים של הקבלן יכולה למסור לכם בשלב הזה מידע, שיסייע לכם בהמשך בעיצוב הבית והתאמתו לצרכים הייחודים שלכם מול מעצבת פנים במרכז. יש לבדוק מולה מהו הסטנדרט שאותו מתכוון הקבלן להציע, לרבות תוכניות עבודה ועד לרמת האבזור, כגון ריצוף, ארונות מטבח, הנמכות גבס, נישות, חיפויים וכדומה. 

מעצבת פנים במרכז עוברת על התוכניות 

בשלב הבא  יש לגשת למעצבת פנים. מעצבת פנים במרכז, ענת רגב, ממליצה לבחון את חלוקת החללים, מיקום הפתחים והכיוונים שלהם, אפשרויות סגירת ופתיחה של חללים ועוד. למשל, אם לפי הסטנדרט הקבלן מתכנן להפריד בין המטבח לסלון באמצעות קיר ,אולם אתם מעוניינים לרווח ולפתוח את החלל, אז זה הזמן להציב את הדרישות. במקום זאת, תציע מעצבת הפנים במרכז, לבצע הפרדה באמצעות שולחן אוכל, אי או אפילו אלמנטים תוחמים כגון תאורה או ריצוף שונים. שינויים כאמור ישפיעו על החלטות נוספות ולכן, יש לקחת הכל בחשבון מראש, כולל הסכום שתרצו להשקיע, ובהתאם איפה אפשר להתפשר על סטנדרט ואיפה לא. 

פרקטיות בעיצוב דירת קבלן

מעצבת פנים במרכז ענת רגב, מאמינה שדירה צריכה בראש ובראשונה לשרת את הדיירים שלה ולהיות פרקטית. לכן, בשלב תכנון הדירה, יש לעבור על כל הגורמים שישפיעו על איכות ונוחות החיים. מדובר לרוב בפרטים קטנים אולם משמעותיים להמשך. דוגמא לכך הם מיקום השקעים בבית. כמה פעמים קורה שרוצים נקודות חשמל או טלוויזיה אבל הן פשוט לא קיימות? ואז מתחילים לאלתר ולהעביר כבל מאריך או להזמין איש מקצוע, לשלם הרבה כסף ולהוסיף נקודות. את כל זה אפשר למנוע בתכנון נכון של הצרכים מראש. אם למשל בדירה קיימת מרפסת ויש לכם רצון להתקין טלוויזיה בחוץ או אפילו לחבר מכשירי חשמל פשוטים לשקעים בזמן השהייה בחוץ, כגון הטענת מכשירים ניידים, אז מיקום הישיבה ועיצוב המרפסת בשלבי התכנון, יאפשרו לבצע מראש את השקעים הנדרשים במקומות הנכונים. מעצבת פנים במרכז מציינת כי הדבר נכון גם לגבי הדברים המשמעותיים יותר, כגון מיקום ארונות המטבח, תאורה שקועה בקיר, אינסטלציה וכדומה. עוד מומלץ, לחשוב על צרכי תחזוקה וניקיון בשלב זה, פתרונות אחסון לכל פונקציה בבית, ועד לרמת תכנון מוקדם של סוג המקלחון והפתיחה שלו, תאורה, וילונות וכדומה. 

עיצוב פנים בדירת קבלן

כאשר התוכניות מוכנות והשינויים בוצעו בדירה לשביעות רצונכם, ומתחילים להתקרב למועד מסירת הדירה,מתחיל כל הכיף. מעצבת הפנים במרכז תלווה אתכם בשלבי בחירת הריהוט והאביזרים. כאן חשוב לציין שבחירת מטבח למשל, לא כוללת רק את התאמת הצורה והצבעים. מעבר לעיצוב עצמו, הבחירה צריכה לכלול שיקולים פרקטיים, דוגמת פתרונות אחסון. האם ניתן לייצר מזווה שקוע בנישה או שמא נדרש ארון נפרד? היכן יעמוד המקרר והאם הוא יהיה נגיש מחר ולא יפריע למעבר ולזרימה מאידך? יש לתת את הדעת על שאלות אלו מראש ולכן מעצבת פנים במרכז, עוברת איתכם על כל פרט ופרט מראש. אלו ישפיעו על בחירת ארונות מטבח, ריצוף, חיפויים וכדומה. 

סגנון עיצוב של מעצבת פנים במרכז

כאשר בוחרים את הריהוט, משדרגים או מזמינים באופן פרטי, נפתח עולם נפלא של יצירתיות ומעצבת פנים במרכז, תסייע להתאים את העיצוב לרצונות שלכם. רצוי מאוד לבחור את סגנון העיצוב, כך שתישאר הרמוניה בין החללים וזרימה טבעית במעבר מחדר לחדר. גווני מעטפת לבנים למשל, מאפשרים לשחק עם צבעי ריהוט כהים ומאסיביים יותר ומעצבת פנים במרכז אוהבת גם לשלב חיפויים מאבן ,טפטים וטקסטורות, אשר ידגישו קירות מסוימים בבית, כגון קיר הטלוויזיה בסלון. בחירת התאורה בחללים השונים, יכולה לייצר מרחב ולגרום לחדר קטן, להראות גדול ומרווח. התאורה יכולה לשמש גם כחוצץ, בין אם בהצבת גופי תאורה ייחודיים לכל חדר ובין אם בהצבת גופי תאורה צמודי קיר. צבע הריצוף וסוג הריצוף ישפיעו מאוד על המראה וההבדלים בין גרניט פורצלן לפרקט, למשל, יהיו משמעותיים. כמובן שהאבזור של חדרי השירותים והמקלחת ובחירת החומרים, דוגמת עץ, מראות, זכוכית וחיפויים, הם חלק קוהרנטי משלב עיצוב הפנים. 

אז איך מתחילים? לפני שחותמים חוזה עם קבלן, פונים למעצבת פנים במרכז ומבקשים ייעוץ ראשוני>>